piątek, 16 stycznia 2015

Atrakcje w Pieninach- wyciągi narciarskie 2

Czy warto przyjechać na narty w Pieniny

myślę że ostatni post przekona narciarzy na tak. W Pieninach znajduje się 6 ośrodków narciarskich, do dyspozycji oddają nam 30 tras narciarskich o łącznej długości 13 410 m. Wszystkie ośrodki narciarskie w Pieninach są sztucznie naśnieżane, oświetlone i na bieżąco ratrakowane.
Wcześniej przedstawiłem ogólnie dwa ośrodki narciarskie w Szczawnicy. W Pieninach oprócz już opisanych wyciągów w Szczawnicy, Czorsztyn-Ski w Kluszkowcach i wyciąg Stajkowa w Krościenku  znajdują się nie mniej atrakcyjne stoki narciarskie w pobliskich miejscowościach.
Atrakcje w Pieninach zimą- Ośrodki narciarskie w Pieninach.
wyciąg narciarski polana sosny
Polana Sosny

Stacja narciarska Polana Sosny.


Niespełna 19 kilometrów od Szczawnicy, tuż obok przejścia granicznego ze Słowacją i zbiornika wyrównawczego zapory w Czorsztynie na północnym stoku umiejscowiony jest stacja narciarska
Polana Sosny. Położenie ośrodka w bezpośrednim sąsiedztwie elektrowni wodnej, zamku w Niedzicy sprawia że jazda na nartach to prawdziwa przyjemność nie tylko dla ciała ale i duszy.Stacja narciarska "Polana Sosny" dla miłośników białego szaleństwa przygotowała 5 tras o łącznej długości ok 1570 m. o zróżnicowanym poziomie trudności.
- zielona 800 m.
- czerwona trudna
- niebieska średnio trudna
- zielona dla dzieci ( ośla łączka)
- niebieska dla snowboardzistów
Od górnej stacji wyciągu, w przypadku dobrych warunków śniegowych, wyznaczona jest 8 km. trasa biegowa w kierunku Kacwina.
trasy narciarskie polana sosny
trasy narciarskie w Niedzicy
Dodatkowym plusem ośrodka narciarskiego Polna Sosny niewątpliwie są wspaniałe widoki na Pieniny, Tatry, Gorce, jezioro, XIV w. zamek  i możliwość kąpieli słonecznych na szczycie. Przebywając na nartach w Niedzicy warto zwiedzić Zamek Dunajec i wnętrza elektrowni wodnej na Dunajcu.
Wyciąg Polana Sosny
Wyciąg Polana Sosny
Ośrodek narciarski Polana Sosny w Niedzicy
Ośrodek narciarski Polana Sosny w Niedzicy
trasy narciarskie polana sosny w niedzicy
Trasy narciarskie Polana Sosny w NiedzicyAtuty ośrodka narciarskiego Polana Sosny:
- sztuczne zaśnieżanie
- oświetlenie
- szkółki narciarskie
- zaplecze gastronomiczne
- dobrze przygotowane trasy
- darmowy parking
- ratrakowanie tras
- wypożyczania sprzętu narciarskiego i serwis
- dobrze rozbudowana baza noclegowa w pobliskich miejscowościach
- atrakcje poza narciarskie

Wyciąg narciarski w Kacwinie

Najdalej oddalonym od Szczawnicy wyciągiem narciarskim w Pieninach jest wyciąg w Kacwinie. 
Znajdziemy go w gminie Łapsze Niżna, w miejscowości Kacwin, niespełna 2  km. od przejścia granicznego Kacwin - Velka Frankowa.
Jest to .mały, kameralny wyciąg narciarski orczykowy  o długości 330m. i jedną trasą narciarską.Wyciąg  przeznaczony jest zarówno dla zaawansowanych jak i  początkujących narciarzy, a dobrze przygotowana trasa sprawi frajdę większości narciarzy.
Wyciąg w kacwinie
Wyciąg w Kacwinie

Atuty wyciągu w Kacwinie:
- oświetlenie
- zaplecze gastronomiczne
- dobrze przygotowane trasy
- darmowy parking
- ratrakowanie tras
- atrakcyjne ceny

W promieniu 20 km od Szczawnicy znajdziemy 6 ośrodków narciarskich, 30 tras o z różnicowanej trudności, 20 wyciągów i ponad 13 km tras narciarskich. Warto więc przyjechać do Szczawnicy i skorzystać ofert przygotowanych dla narciarzy w Pieninach.
Zapraszam !

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz